Aktualności

 

Zakup Nowosci Wydawniczych  w maju 2019r do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sudeckim.

Lucinda Riley - Dziewczyna na Klifie.Przejmująca iopowiesć o poszukiwaniu własnych korzeni,o rodzinnych sekretach,o kłamstwach,krzywdach i rozstaniach,ale też o miłosci i nadziei.

Natalia -Nowak LEWANDOWSKA-Nasze własne piekło.To opowiesć o wyborach i szukaniu własnej drogi. 

Wilk Marcin - Kwiatkowska żarty się skończyły.Intymny portret " kobiety pracującej".Jaka była Irena Kwiatkowska.

Magdalena Witkiewicz -Jeszcze się kiedys spotkamy.Wzruszająca opowiesć o różnych oblicazch miłosci wykradzionych wojnie,życiowych wyborach i rodzinnych tajemnicach.

 Ilona Gołębiewska - Miłosć ma twoje imię.Wzruszająca i niezwykle prawdziwa powiesć o różnych odcieniach miłosci,która jest sensem życia.

 Szymon Słomczyński - Mim .To historia rodzinna-w pewnej mierze romantyczna- w jakims stopniu polityczna.

 Sabina Waszut - Zielony byfyj. Tymczasem czas i historia zataczają koło,aby ponownie splesć losy rodziny Trauterów i Zalewskich.Nikt już nie cierpi głodu,ale strach o życie nadal towarzyszy.

  Mario Escobaro  - Kołysanka z Auschwitz . Opowiesć inspirowana prawdziwą historią Helene Hannemann-Niemki,żony Romana i matki pięciorga dzieci,która za swoją rodziną poszła prosto do piekła. 

  Guillaume Musso  - Central Park. Alice i Gabriel nie pamiętają wczorejszej nocy,budzą sie na łwce w Central Parku skuci kajdankami.Ale długo o  niej  nie zapomną.

  Dorota GąsiorowskaSzepy syberyjskiego wietru.Opowiesć o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr.

    Lucyna Olejniczak - Księżniczka.Rodziców się nie wybiera.

    Natalia Nowak-Lewandowska Pionki.  Gra toczy się dalej .Bohaterowie Układanki powracają.Tym razem dziennikarka Julianna Różańska oraz jej brat Jakub będą musieli rozwikłać sprawę zaginięcia najbliszej osoby.

   Maria UlatowskaDziewczyna ze Szczepankowa.Trzecia po  Pewnego lata w Szczepankowie i Niecodziennym upominku.Częsć opowiesci o ludziach,których  połączył mazurski pensjonat.

    Max Czornyj Najszczęsliwsza .  Thriller psyczologiczny sprawdz jak niewiele dzieli idealne życie od przerażającego kłamstwa.

   Remigiusz Mróz Listy zza grobu. Nowa seria .Patomorfolog Seweryn Zaorski na tropie zbrodni sprzed lat.

   Clive Cussler -  Pirat. Nowy Bestseller.Największy mistrz powiesci przygodowych.

    Harlan Coben Klinika smierci.Thriller medyczny.Doktor Harvery Riker namawia ich do wzięcia udziału w jego badaniach.Czy w ten sposób znajdą się na celowniku mordercy.

       Harlan Coben   -   Już mnie nie oszukasz.  Cenne sekrety i przerażające polowanie na prawdę w doskonałym thrillerz stworzonym przez wirtuoza zwrotów akcji Harlana Cobena.

       Camilla Lackberg  -   Złota klatka.Thriller psychologiczny.Nowa seria Królowej Szewedzkiego kryminału.

        Thomas Harris  -   Cario Mora.To opowiesć o złu chciwosci i mrocznej obsesji.

       Lee ChildPoszukiwany. Paradoksalnie Reacher jest  jednoczesnie zabijaką niebezpiecznym jak grizzly,i myslicielem.

        Katarzyna Puzyńska.  Kolejny po Motylu i Więcej czerwieni tom sagi o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo.Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne,ale także powiesci z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczjowym.

 

 

               

         

                      TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019

Aby uczcić Tydzień Bibliotek dnia 16.05.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeżowie Sudeckim odbyło się spotkanie z czytelnikami, którzy najdłużej odwiedzają nasze biblioteki i wypożyczają książki. 

W miłej atmosferze przy kawie , herbacie i ciasteczku czytelnicy wspominali swoje spotkanie z książką. Rozmawialiśmy o miłości do książek i pasji czytania . Na koniec spotkania czytelnicy zostali obdarowani symbolicznym kwiatkiem , książką i podziękowaniem za wieloletnią aktywność czytelniczą , dzieki której my bibliotekarze czujemy ,że jesteśmy potrzebni, a nasza działalność i praca przynosi wymierne efekty jakimi są zadowoleni i rozczytani  mieszkańcy nasze gminy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE WILKANOCNE 2019 ROK. 

 

 

 

 

 

 

 BIBLIOTEKA W SIEDLĘCINIE POLECA NOWOŚCI ZAKUPIONE W                                      MARCU 2019 ROKU:

Polecam kolejny tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa Katarzyny Puzyńskiej pt." Rodzanice". Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powiesci obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym.

Uznany za najpoczytniejszego polskiego współczesnego pisarza :Remigiusz Mróz "Umorzenie" to kolejna seria kryminału z komisarz Chyłką . "Nieodnaleziona" i "Nieodgadniona" to thrillery psychologiczne na miarę najwiekszych światowych bestsellerów.

Robert Harris posiadamy wyjątkową edycę zawierającą powieści :"Cycero","Spisek","Dyktator". Opowiadają o najciekawszych momentach życia Cycerona z perspektywy jego sekretarza i niewolnika Tirona.

Miłośników Harlana Cobena zapraszam na nową powieść pt."W domu". Tę książkę wystarczy otworzyć, a potem wszystko dzieje sie samo.Właśnie tak jest z powieściami Cobena. 

Zofia Mąkosa seria Wendyjska winnica : "Winne miasto" opowieść o silnej kobiecie w trudnych powojennych czasach. "Cierpkie grona" to epicka powieść z czasów wojny-rodzinne więzy, siła miłości ,determinacja kobiet. 

Maria Paszyńska to kolejna polska pisarka, która ma wyjątkowy talent do snucia fascynyjących opowieści np. "Cień Sułtana", "Córka gniewu".Pozwalają zagłębić się w dzieje tureckiej ziemi.Porywający kawał histori.

Tanya Valko znana z Arabskiej Sagi "Arabska Żona" prozpoczyna kolejny cykl powieści - Saga Azjatycka . 1 tom " Okruchy raju", następnie "Miłość na Bali". Książki ukazują emocje oraz podłoże psychiczne ludzkich czynów, które tak często różnią się europejskich motywacji i znanych nam stereotypów. W tę złożoną rzeczywistość wkraczają znane bohaterki , Dorota i jej córka Marysia. 

Nowe książki Katarzyna Michalak - " Pisarka"

Hanna Cygler - " Gra na cztery".

Godna polecenia jest powieść Anny Szafrańskiej pt. "Widmo grzechu".Historia z gatunku New Adult . Młodzi - dorośli, stający u progu dorosłości, a już naznaczeni przez los. Kolejna bomba Szafrańskiej :"Jeden błąd" .Poruszająca historia bohaterki , której udało się przetrwać piekło. 

I jeszcze wiele innych książek. które można zobaczyć w galerii.

Zapraszam rownież na nowości z Książnicy Karkonoskiej , których nie ma w opisie ani w galerii, ponieważ w bibliotece są tylko prze jakiś okres czasu. 

               

 

 

 

    

 

W Piątek 1.04.2019 r Gminną Bibliotekę Publiczną w Jeżowie Sudeckim odwiedziła klasa II Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jeżowie.Dzieci zwiedzały bibliotekę,zapoznały się z funkcjonowaniem placówki,dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki.Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki '' NEL MAŁA REPORTERKA''.Następnie  był konkurs plastyczny,zagadki literackie.W miłej i przyjemnej atmosferze na pożegnanie dzieci otrzymały zakładki do książek i nagrody pocieszenia.Biblioteka może nie tylko wypożyczać książki ,ale świetnie bawić.Spotkania odbywać się będą co miesiąc.

            


      WARSZTATY ROBIENIA  DEKORACJI WIELKANOCNYCH w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeżowie Sudeckim.Czytelniczki przy kawie i herbacie robiły pisanki,owijały sznurkiem,bibułą,cekinami,wstążeczkami.Opowiadały o rodzinnych tradycjach w ich domach.Warsztaty odbywały się od 18.03.2019 do 28.03.2019r 

 

 

   ZRÓB TO SAM

Warsztaty robienia ozdób wielkanocnych

ZACZYNAMY 21marca-(czwartek) od 17,00

Biblioteka  w Dziwiszowie 157

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW  

 ZYTELNICZKI

 

IMG_0137_2

 

 

DZIEŃ KOBIET  8.03.2019 r. w bibliotece w Siedlęcinie. 

 

Na zajęciach z dziećmi zrobiliśmy gazetkę z okazji Dnia Kobiet . 

Dzieci namalowały rysunki, które zostały zawieszone na makacie. 

 

 

 

 

   Tłusty  Czwartek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeżowie                    Sudeckim.

           ''Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek,a Bartkowa uwierzyła,dobrych pączków nasmażyła..."

    Pączki są symbolem tłustego czwartku.Wczesniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną,boczkiem i mięsem.Ciasto było chlebowe.Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku.Przygotowując te słodkie drożdżowe ciasto do srodka niektórych umieszczano orzechy albo migdał. Znalezienie takiej niespodzianki w pączku wróżyło szczęście i dostatek na cały rok.

       W dniu 28.02.2019 r odbyło sie spotkanie przy pączku i kawie.

 Czytalismy wiersz Władysława Broniewskiego ''Tłusty czwartek'' oraz związane z tym przysłowia.

     Gdy w tłusty czwartek człek w jedzeniu pofolguje,

      łaskawy Pan Bóg grzech obżarstwa daruje.

      Tłusty czwartek pączkami fetuje,

      a od Popielca scisły post szykuje   

     Był sobie pączek,co nie miał rączek

    okrąglutki był jak miesiączek. 

      Wszyscy go lubią  -  starsi i dzieci,   

      Na jego widok aż ślinka leci.

 

 

 

    14 lutego 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeżowie Sudeckim odbyło się spotkanie WALENTYNKOWE.Czytano wiersze o miłości i cytaty znanych poetów.Przy ciastku i kawie , w miłym towarzystwie.

 

       MIŁOŚĆ  porusza się na dwóch nogach.

       Jedną z nich jest miłość do Boga,a drugą miłość do ludzi.

        Rób wszystko,abyś nie kuśtykał,

        ale biegnij na obu aż do samego Boga.

 

         '' Kto miłości nie zna,

            ten żyje szczęśliwy,

            i noc ma spokojną,

            i dzień nie tęskliwy

                                               Adam Mickiewicz

 

Styczeń 2019 r.

  ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH - ROK 2018 -  PODSUMOWANIE 

 

Nasza biblioteka tak jak w latach poprzednich brała udział w programie : Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych"- prirytet 1. Otrzymaliśmy kwotę 4 800. Z tych środków zakupiliśmy 210 książek, które zostały rozdzielone na bibliotekę główną i filie. 224 książki zakupiliśmy z budżetu gminy. 

 

 

Spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

 

 

 

W bibliotece 18 stycznia o godzinie 17 w Dziwiszowie odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Horbowskim poetą  mocno związanym z naszym regionem dolnośląskim. Pisze wiersze rymowane publikowane w wielu almanachach, antologiach i innych zbiorach wierszy. Autor czytał swoje  wiersze i ciekawie okraszał je opowieścią o okolicznościach  ich powstawania. Sprawnie i z rozmysłem serwował wiersze skłaniające do refleksji i zadumy na przemian z żartobliwymi limerykami, które wywoływały gromki śmiech zgromadzonych słuchaczy. Spotkanie odbyło  się w miłej atmosferze z poczęstunkiem  przy wspólnym stole. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego wieczoru.

 

 

 

 

 

SPOTKANIE  z  HUBERTEM   HORBOWSKIM

Pisze wiersze wyłącznie

(poza dwoma) rymowane.

Jego pierwsze „dorosłe”

teksty powstały w roku 2005.

Publikował w kilkunastu antologiach, almanachach

i innych zbiorach wierszy,  

a także (sporadycznie)

w lokalnej prasie.

 Należy do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt" z Lubania

oraz Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej

       z  Jeleniej Góry   

                                    

     Serdecznie zapraszamy dnia

     18.01.2019 r. (piątek)

      o godzinie 17.00

     do Biblioteki w Dziwiszowie!

        WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 Grudzień 2018 r.

Mikołaj dla biblioteki Dziwiszów okazał się bardzo hojny w tym roku. Państwo Czajewicz  podarowali ponad 60 poczytnych książek  o różnej tematyce, romanse, obyczajowe, prawdziwe historie, kryminały. Książki wzbogacą nasz księgozbiór . Czytelnicy będą wdzięczni  z tego podarunku. Bardzo dziekujemy .

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w listopadzie 2018 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

Agnieszka Krawczyk

 „Siostry” (tom 1, Saga Czary codzienności).

„Przyjaciele i rywale” (tom 2, Saga Czary codzienności).

„Słoneczna przystań”(tom 3, Saga Czary codzienności).

Niech uwiodą Was czary codzienności zaklęte w magii górskiego miasteczka, one odmienią losy sióstr, pozostałych mieszkańców Zmysłowa,  a może odmienią nas….

Stieg Larsson

  „Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet” (tom 1, Trylogia Millenium).

 „Dziewczyna, która igrała z ogniem” (tom 2, Trylogia Millenium).

„ Zamek z piasku, który runął” (tom 3, Trylogia Millenium).

Katarzyna Bonda

 „Czerwony pająk” Ostatnia cześć serii z Saszą Zaułską. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy, które krok po kroku prowadzą do odkrycia mrocznej tajemnicy.

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Gdybyś mnie kochała” Przeszłość idzie krok za tobą. Czeka na odpowiednią chwilę, aby cię zmusić do powrotu.

Joanna Miszczuk

Wyspa”  Kobiecość, fantazja i bogactwo postaci. Opowieść która dowodzi, że wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic.   

Ewa Ornackas, Piotr Pytlowski

Wojny kobiet” To najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat, pokazane z perspektywy kobiet, które straciły wiele i musiały wałczyć o wszystko.

Herman Strubinger

„Zdrowe odkwaszanie ”Najprostsza droga do silnej odporności.

Karolina Wilczyńska

„ Życie na zamówienie czyli espresso z cukrem” To opowieść pełna miłości, ważnych życiowych problemów i rodzinnych sekretów. 

Maria Ulatowska Jacek Skowroński

 „Tylko milion” Historia o tym że pieniądze szczęścia nie dają. Nie brak dobrego humoru, wątków sensacyjnych i odrobiny romantyzmu.

 Maria Ulatowska Jacek Skowroński

Historia spisana atramentem” (tom1,- Historia spisana atramentem.)

Kartka ze Szwajcarskim adresem”( tom2,- Historia spisana atramentem.)

Moyes Jojo

Kiedy odszedłeś” (tom 2,Cykl -Lou Clark)

Moje serce w dwóch światach ” (tom 3,Cykl -Lou Clark)

 Maria Ulatowska

Rodzina z Sosnówki”(tom 3, Cykl: Sosnowe dziedzictwo.) 

Joanna Miszczuk

Córki swoich matek” (tom 3,Cykl:Matki,żony,czarownice.)

Jacek Antczak

Reporterka –Rozmowy z Hanną Kral” Opowieść o jej sposobie na reportaż, widzeniu własnej biografii

i  twórczości. 

Magdalena Witkiewicz

 „Szkoła żon” „Pensjonat Marzeń” Dwie ksiązki w jednym tomie.

 

Zapraszamy również do wypożyczania lektur szkolnych.

 

 

                 5 LISTOPADA ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK

Miś Uszatek, Kaczor Donald, Smerfy , Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek... - to ich święto ( przypada w rocznicę urodzin Disneya, twórcy Myszki Miki). W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat , śmialiśmy się i wzruszaliśmy. 

W tym dniu w bibliotece w Siedlęcinie odbył się bajkowy seans z dziećmi. Dzieci czytały ulubione bajki . Maluchy ,  które jeszcze nie umieją czytać wybierały książeczki z rysunkami  i tworzyły własne bajki. Dzieci bardzo chętnie brały udział,wykazując się znajomością bajek i baśni oraz ich bohaterami.

Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do spotkania z książką i współnego czytania i opowiadania bajek. Czytanie w grupie to czas na radość i rozwijanie wyobraźni dziecka.  

 

 

 

 

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JEŻOWIE SUDECKIM POLECA NOWOŚCI DLA DZIECI I DOROSŁYCH.

 

Joanna Papuzińska - Asiunia

Joanna Olech - Dynastia Miziołków

Cichoń Waldemar - Cukierku,ty Łobuzie

Justyna Bednarek - Niesamowite przgody Dziesięciu skarpetek

Roald Dahl - Charlie i Fabryka Czekolady

Rafał Kosik - Felix, Net i Nika

Cassandra Clare - Miasto szkła

 Anna Herbich- Dziewczyny z Wołynia.Prawdziwe historie kobiet,które przetrwały rzeż,ale nigdy się nie poddały.

 Nora Roberts - Kłamca .Pasjonująca pełna napięcia powieść.

 Joanna Tekieli - Pensjonat Leśna Ostoja.Urzekająca historia,która pokazuje,że nawet daleko od zgiełku miasta można przeżyć  niejedną przygodę i odkryć niejedną tajemnicę.

 Ałbena Grabowska - Stulecie Winnych.Opowiadania.Losy bohaterów osadzone w realiach dwudziestego wieku.

Krystyna Mirek - Szczęście za horyzontem.To historia niezwykła,pokazuje,jak bardzo można się pomylić,sądząc po pozorach.             

 Izabela Żukowska - Fałszywa nuta.Historia o młodej dziewczynie marzącej o karierze pieśniarki.

 Katarzyna Droga - Gospoda pod Bocianem.Losy rodzin są jak drzewa o  rozwichrzonych,gałęziach,splatają się ze sobą na wiele sposobów.Jest to powieść wzruszająca ,trzymająca w napięciu.

 Luinda Riley - Tajemnice zamku.Jeśli odważysz się sięgnąć w przeszłość,możesz odnależć klucz do przyszłości.

 Karolina Wilczyńska- Seria Rok Na Kwiatowej. T.1Wędrowne ptaki   T.2 Zamarznięte serca  T.3  Dotyk słońca    T.4  Owoce miłości.Na Kwiatowej mija pierwszy wspólny rok. Jakie będzie lato i co przyniesie czterem przyjaciółkom.Czy miłość zwycięży i wyda owoce.

Joy Fielding - Zła córka .  Zagłębia problem konfliktu między kłamstwem,w które chcemy wierzyć,a prawdą ,której wolelibyśmy nie znać.

Katarzyna Michalak - Ścigany. Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani,że nic dobrego ich nie czeka.Aż spotkali siebie.

Ludmiła Pawliczenko - Pani Śmierć. Najsłynniejsza Snajperka Frontu Wschodniego.

Lisa Gardner - W ukryciu. Doskonały thriller, makabryczne odkrycie, przerażająca zbrodnia utracona tożsamość. Lektura na długą ,bezsenną noc.

Camilla Grebe , Paul Leander-Engstrom - Maestro z Sankt Petersburga   Handlarz z Omska Uśpiony szpieg. Trylogia '' MROCZNA MOSKWA'' przedstawia wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina.

 Graham Masterton - Tańczące martwe dziewczynki. Tam gdzie inni widzą nieszczęśliwy wypadek, nadkomisarz Katie Maguire widzi morderstwo.Thriller.

    ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI I DO WYPOŻYCZANIA NOWOŚCI !                    

 

 

 

 

BIBLIOTEKA SIEDLĘCIN ZAPRASZA NA NOWOŚCI WYDAWNICZE .

 

Zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzenia biblioteki. Dzień jest coraz krótszy , pomyślmy o miłym spędzeniu wieczoru z książką. 

   Polecam momumentalną 6 -tomową sagę  Joanny Jax pod tyt.' Zemsta i przebaczenie"o sile miłości i przyjaźni, nienawiści i żądzy zemsty wplecionej w wielką historię Europy XX wieku.                                                             

   Kolejną ciekawą 4-tomową sagę Lucyny Olejniczuk - "Kobiety z ulicy Grodzkiej"to powieść o trudnych relacjach rodzinnych, ale i konieczności wybaczania , przywołująca ducha dziewiętnastowiecznych sag we współczesnym świecie. 

    Martin Cruz Smith "Dziewczyna z Wenecji" . Wyjątkowa miłość w ogniu wojny, pod płaszczem gwiazd i wód błękitnych Laguny Weneckiej .                                                                   

 Tematyka wojenna powraca do nas jak bumerang w powieści Anny Herbich "Dziewczyny z Wołynia "o kobietach, które przetrwały rzeź, ale nigdy się nie poddały.     

Stanisław Krzemiński cykl "Drogi wolności "I tom"Iskra". Historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet . Losy bohaterów można obejrzeć również w serialu TVP "Drogi wolności". 

Polecam ciekawą książkę Sarah A. Denzil "Milczące dziecko" jej debiutancka powieść jest próbą zajrzenia w umysły otaczających nas ludzi, których czasami nawet nie zauważamy - naszych sąsiadów. Co tak naprawdę wiemy na ich temat i co się dzieje za zamkniętymi drzwiami ich domów ?

Kolejna powieść Carlosa Ruiz Zafona "Labirynt duchów".Książka ta należy do cyklu, które spotykają się w literackim świecie Cmentarza Zapomnianych Książek i łączą poprzez osoby i wątki, stanowiące fabularne mosty pomiędzy poszczególnymi historiami. Jednak każda z książek przedstawia opowieść zamkniętą w sobie i niezależną. 

Dla młodzieży , a także  miłośnikom fantastyki polecam George R.R.Martina Cykl Pieśń Lodu i Ognia . Posiadamy wszystkie tomy :"Gra o Tron","Starcie Królów","Nawałnica Mieczy",Uczta dla Wron","Taniec ze Smokami". Dzięki swej wielotomowej sadze pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy w stylu tolkienowskim. 

Wiele jeszcze innych ciekawych książek , które można zobaczyć w galerii.

Zapraszam do biblioteki !!!

     

 

 

 Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych

w październiku 2018 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

- Katarzyna Michalak

„ Ścigany” Początek zupełnie nowej historii.

- Karolina Wieczyńska

 „Dobre uczynki” Pełna emocji seria o współczesnych kobietach (cykl Rok na kwiatowej/tom 4).

-Remigiusz Mróz

„Hashtag”  Jedna przesyłka znieniła życie bohaterki.

-Jojo Moyes

Zanim się pojawiłeś” Zabawna, zaskakująca i rozdzierająca serce powieść, która pokazuje cudowną złożoność miłości.

Agnieszka Krawczyk
Uśmiech losu” (tom 1, cykl -Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą). 

 „Dobre uczynki” (tom 2, cykl -Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą). 

Tokarczuk Olga

"Bieguni" Odważna książka, w której Olga Tokarczuk opowiada o sobie

i o swoim widzeniu świata.

„Szafa” Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.

Heather Morris

„Tatuażysta z Auschwitz” Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w Auschwitz.

Hanni Münzer

Miłość w czasach zagłady i jej kontynuacja  „Marlene”.

Destrukcyjny splot miłości, poświęcenia, tęsknoty i bólu rzuca się cieniem na cztery pokolenia niezwykłych kobiet.

Zapraszamy również do wypożyczania lektur szkolnych.

 

Podziękowanie za książki

Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom  małej Neli za przekazane w darze książek  do biblioteki Dziwiszów, o tematyce  podróżniczej i przewodniki. Wzbogacą one naszą ofertę czytelniczą. Bardzo sobie cenimy ten odruch serca. Przekazane woluminy zostaną zagospodarowane zgodnie z potrzebami biblioteki i na pewno ucieszą czytelników.

                                 

 

 

 

 UWAGA URLOP !  

Drodzy czytelnicy zawiadamiam ,że biblioteka w Siedlęcinie będzie nieczynna od dnia 13. 08. do 31.08. 2018 r. 

 

            WSPOMNIENIE O LUCYLLI  BIENIEK ( 1925-2018)

 

"Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane. A kiedy pojawia się , kradnąc ukochaną osobę, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale, jacy jesteśmy wobec niej bezsilni."

Lucilla Bieniek od 1961 roku przez 42 lata była bibliotekarką, a potem kierowniczką Wiejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwiszowie . Jej pasjonujący pamiętnik "Jestem przecietną bibliotekarką ..." w 1970 roku uhonorowano trzecią nagrodą w Konkursie na Pamiętniki Działaczy Kultury. W nagrodzonym pamiętniku napisała: Zawsze marzyłam o takiej pracy, gdzie mogłabym stykać się bezpośrednio z ludźmi, dyskutować z młodzieżą, służyć im pomocą. Biblioteka jest u nas jedyną kulturalną placówką. Ktoś mi kiedyś powiedział , że bibliotekarka powinna być urodzoną artystką, kochać piękno i książki .Ja dodam : powinna brać udział we wszystkich imprezach organizowanych na wsi, być ich inicjatorem i żyć życiem wsi.

Napisała ponad dwieście wierszy oraz tekstów patrotycznych i regionalnych piosenek. Lucilla z powodzeniem krzewiła kulturę i oświatę, z pomocą nauczycieli utworzyła koło Związku Młodzieży Wiejskiej, była jedną z założycielek Koła Gospodyń Wiejskich. W 1984 roku nadano jej Złoty Krzyż Zasługi. W domowej kolekcji są też : odznaka "Zasłużony Działacz Kultury" i złota odznaka " Zasłużony dla Dolnego Śląska". Pomagała mieszkańcom Dziwiszowa pisać przemówienia na różne okazje. Nigdy nie odmówiła prośbom. W miarę możliwości nie ujawniając nazwiska, pomagała materialnie osobom potrzebującym wsparcia.

Podczas ostatniego pożegnania, na cmentarzu w Dziwiszowie zacytowano ostatnią zwrotkę jednej z jej piosenek. To było przesłanie Lucilli Bieniek dla żyjących:              Niech twoje skargi serce ukryje, miej wciąż dla ludzi pogodną twarz i ciesz się, ciesz się, że jeszcze żyjesz, bo tylko jedno życie masz ,

 

 

 

              BIBLIOTEKA W JEŻOWIE SUDECKIM POLECA NOWOŚCI.(LIPIEC 2018)

ZABIERZ NA WAKACJE  DOBRĄ  KSIĄŻKĘ.

Lucinda Riley: Siedem Sióstr. Nastrojowa Pełna Magii Saga Rodzinna

Adrienne Celt : Córki. Mistyczna opowieść o czterech pokoleniach kobiet i rodzinnej klątwie .Przesiąknięta polskim folklorem saga o  córkach i ich matkach.

Dorota Gąsiorowska: Melodia zapomnianych miłości. Czy muzyka zaklęta w starych skrzypcach otworzy drzwi do tajemnicy sprzed lat.

Maria Czubaszek: Ostatni dymek.

Tanya Valko: Miłość Na Bali , Okruchy Raju.  Wstrząsająca historia Polki,która poślubiła muzułmana.

Agnieszka Olejnik: Szukam właśnie ciebie.-to powieść o miłości,która nie spada jak grom z nieba,lecz rodzi się powoli.

Katarzyna Michalak:Przepis na szczęście. Najlepiej rozsiąść się w wygodnym fotelu,zaparzyć sobie herbatę i dać się uwieść magicznym opowieściom.

Agnieszka Krawczyk:Magiczne miejsce,Dolina mgieł i róż,Ogród księżycowy,Jezioro szczescia.  Piękna powieść o tym ,że trzeba mocno wsłuchać się w siebie,aby odnależć szczęście.

Krystyna Mirek :Francuska opowiesć.- Piękna  opowieść skąpana w słońcu południowej Francji,w której smaki,zapachy i uczucia tworzą niespotykaną feerie emocji.

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA.

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych,zakupionych w lipcu 2018 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

-Katarzyna Michalak

Seria mazurska:" Gwiazdka z nieba","Promyk słońca ","Kropla nadziei".

-Karolina Wilczyńska

Cykl na kwiatowej:" Wędrowne ptaki","Zamarznięte serca"," Dotyk słońca".

-Tanya Valko

Arabska saga powraca przedstawiając dalsze losy kobiet w świecie Kalifatu:

"Arabski mąż".

-Martha Hall Kelly

Debiutancka powieść opisująca trudy życia w powojennej Polsce:

"Liliowe dziewczyny".

-Justyna Kopińska

Zbiór reportaży :"Z nienawiści do kobiet"

-Cristina Morató

Fascynująca opowieść o życiu sześciu kobiet :"Królowe przeklęte".

Zapraszam również do wypożyczania nowych poradników:

-"Jak dbać o koty i kocięta? Wszystko co musisz wiedzieć aby Twój kot był zdrowy i szczęśliwy."

-"Detoks"( poradnik medyczny, jak oczyścić organizm i zadbać o zdrowie).

I wiele innych książek zakupionych do Biblioteki w Dziwiszowie.

 

    UWAGA URLOP

 OD 30.07.2018 DO 17.08.2018 BIBLIOTEKA W JEŻOWIE SUDECKIM NIECZYNNA.

 

 UWAGA URLOP

Drodzy czytelnicy biblioteka w Dziwiszowie będzie nieczynna

od 23 lipca do 20 sierpnia 2018r.

 

ZAPRASZAMY DO NASZEGO KĄCIKA WYMIANY KSIĄŻEK!

  Drodzy Rodzice! 

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych dzieci i ich rodziców. Książkę będzie można zabrać ze sobą do domu zapoznać sie z nią, po czym należy ją odnieść z powrotem do biblioteki lub zostawić w domu jak bardzo będzie  się książka podobać.

Ale to nie wszystko- jesli w waszej domowej biblioteczce znajdują sie książki z których już  się nie korzysta, można je przynieść do biblioteki i zostawić w Kąciku Wymiany.Mamy nadzieje, że wymiana książek sprawi Wam wiele radości

i  przyjemności.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY PRZY ROZBUDOWIE

KĄCIKA WYMIANY KSIĄŻEK

BIBLIOTEKA DZIWISZÓW

      

 

 

 

                                         UWAGA URLOP

Biblioteka w Siedlęcinie jest nieczynna od dnia 25.06. do  29.06. 2018 r.    

 

                    &nb

biblioteka.jezowsudecki.pl © 2017 - 2019
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie